chrome firefox opera safari iexplorer

У світі залишився лише один чоловік, що народився в XIX столітті

30 травня 2013 о 14:08

116-річний японець Дзіроємон Кімура є найстарішим жителем планети і останнім з нині живих чоловіків, що народилися в позаминулому столітті. 

За даними Геронтологічної дослідницької групи Університету Каліфорнії, на Землі живе 21 жінка і один чоловік, що народилися до 1901 року. Кімура народився в 1897 році. Довгожителі-жінки проживають у США, Японії, Європі та Канаді. Найстаріша жінка світу теж з Японії — Місао Окаві 115 років. 

Вчені не виключають, що у світі є й більше довгожителів. Проблема в тому, що з 200-300 чоловік, які заявляли, що вони переступили позначку в 110 років, лише близько 60 чоловік змогли підтвердити це достовірним свідоцтвом про народження. 

Відомо, що Кімура пішов на пенсію в 1962-му після 45 років служби на пошті. У нього п'ятеро дітей, 14 онуків, 25 правнуків і 13 праправнуків. За словами довгожителя, рецепт його довголіття ховається в харчуванні. Чоловік усе життя їсть лише маленькі порції їжі.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути