chrome firefox opera safari iexplorer

За рік в Україні з'явилося 40 нових монастирів

30 травня 2013 о 15:24

У Міністерстві культури констатують ріст і розвиток релігійних конфесій. Про це йдеться у звіті «Про стан і тенденції розвитку релігійної ситуації та державно-конфесійних відносин в Україні за 2012 рік».

Як повідомляє «КоммерсантЪ-Украина», станом на 1 січня цього року, в Україні діє 55 конфесій, в межах яких існують понад 35 тис. релігійних громад і більше 31 тис. священиків. У звіті Мінкульту за 2011 рік було зафіксовано 32 тис. громад і 30 тис. священиків.

Зросла і кількість монастирів. У 2012 році їх налічувалося 500, а роком раніше – 459. На 1 тис. зросла і кількість недільних шкіл (13 тис. проти 12 тис.).

Згідно зі звітом, найбільше релігійних організацій зафіксовано у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Тут сконцентровано 39% релігійних організацій України. У дев'яти областях Північно-Центрального регіону налічується 31%, а в десяти областях Південно-Східного регіону – 30% релігійних організацій.

Дані міністерства свідчать, що 51,6% релігійних громад складають парафії Української православної церкви Московського патріархату, Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви. Громади Української греко-католицької церкви складають 10,6% від усіх релігійних організацій держави.

На думку виконавчого директора Інституту релігійної свободи Максима Васіна, приріст громад є цілком природним.

«Він буде тривати й далі, оскільки церкви продовжують вести місіонерську роботу, залучаючи нових віруючих. Однак у зв'язку з цим, очевидно, виникне нова проблема – навіть зараз громадам не вистачає культових споруд. Багато з них роблять богослужіння в орендованих будівлях. Незабаром приміщень явно буде не вистачати для потреб віруючих», – заявив Васін.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути