chrome firefox opera safari iexplorer

Українці не вміють плавати

09 лютого 2011 о 16:37

Сьогодні, відкриваючи парламентські слухання з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді, Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко оприлюднив дані Державної служби молоді і спорту, згідно з якими в Україні вміють плавати менше 10% населення. Стосовно молоді, то навики плавання мають лише троє з десяти молодих людей призовного віку.

Окрім того, досить показовим, за його словами, є те, що, згідно з соціологічними дослідженнями, більшість молодих людей до 18 років вживають алкоголь. Вже зараз в Україні майже у 16 разів частіше, ніж у Європі, молоді люди помирають від алкогольних отруєнь.

Тому в Україні склалася ситуація, коли в силу різних обставин (відсутності уваги держави, школи, батьків, медіа) більшість молодих людей в Україні перетворюється на так зване «споживацьке пивне покоління».

Через це, на переконання Миколи Томенка, зараз надзвичайно важливо вмотивувати і зробити все, щоб в Україні з’явилося молоде покоління активних і здорових людей.

Заступник Голови ВР Микола Томенко нагадав, що, згідно з чинним законодавством, в Україні передбачена обов’язковість щорічного оздоровлення 50% дітей шкільного віку, 100% дітей-сиріт і 70% дітей з малозабезпечених сімей.

Проте, навіть якщо брати до уваги лише офіційну статистику, то, цілком очевидно, що ці цифри не вдається реалізовувати. Так, починаючи з 2005 року, спостерігається серйозне зменшення кількості дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку.

Ще одна небезпечна тенденція останніх років – «балансування» статистики за рахунок відпочинку дітей у пришкільних таборах. Віце-спікер зауважив, що цей процес дуже важко назвати системним серйозним оздоровленням. Насправді, безпосередньо оздоровленням забезпечено лише менше 30% дітей.

Микола Томенко також зазначив, що дуже багато питань виникає і щодо умов оздоровлення дітей в санаторіях та оздоровчих таборах. «Якщо в «Молодій гвардії» помирає дитина, то можна лише уявити, що відбувається в інших таборах», — зазначив він.

На сьогодні абсолютна більшість оздоровчих закладів не готова до тих стандартів, які передбачені законодавством. Так, у 2010 році порушення виявлені у 88% перевірених таборів. Порушення санітарного законодавства встановлені у 3641 (12,7%) закладі.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути