chrome firefox opera safari iexplorer

Українці не вміють плавати

09 лютого 2011 о 16:37

Сьогодні, відкриваючи парламентські слухання з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді, Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко оприлюднив дані Державної служби молоді і спорту, згідно з якими в Україні вміють плавати менше 10% населення. Стосовно молоді, то навики плавання мають лише троє з десяти молодих людей призовного віку.

Окрім того, досить показовим, за його словами, є те, що, згідно з соціологічними дослідженнями, більшість молодих людей до 18 років вживають алкоголь. Вже зараз в Україні майже у 16 разів частіше, ніж у Європі, молоді люди помирають від алкогольних отруєнь.

Тому в Україні склалася ситуація, коли в силу різних обставин (відсутності уваги держави, школи, батьків, медіа) більшість молодих людей в Україні перетворюється на так зване «споживацьке пивне покоління».

Через це, на переконання Миколи Томенка, зараз надзвичайно важливо вмотивувати і зробити все, щоб в Україні з’явилося молоде покоління активних і здорових людей.

Заступник Голови ВР Микола Томенко нагадав, що, згідно з чинним законодавством, в Україні передбачена обов’язковість щорічного оздоровлення 50% дітей шкільного віку, 100% дітей-сиріт і 70% дітей з малозабезпечених сімей.

Проте, навіть якщо брати до уваги лише офіційну статистику, то, цілком очевидно, що ці цифри не вдається реалізовувати. Так, починаючи з 2005 року, спостерігається серйозне зменшення кількості дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку.

Ще одна небезпечна тенденція останніх років – «балансування» статистики за рахунок відпочинку дітей у пришкільних таборах. Віце-спікер зауважив, що цей процес дуже важко назвати системним серйозним оздоровленням. Насправді, безпосередньо оздоровленням забезпечено лише менше 30% дітей.

Микола Томенко також зазначив, що дуже багато питань виникає і щодо умов оздоровлення дітей в санаторіях та оздоровчих таборах. «Якщо в «Молодій гвардії» помирає дитина, то можна лише уявити, що відбувається в інших таборах», — зазначив він.

На сьогодні абсолютна більшість оздоровчих закладів не готова до тих стандартів, які передбачені законодавством. Так, у 2010 році порушення виявлені у 88% перевірених таборів. Порушення санітарного законодавства встановлені у 3641 (12,7%) закладі.

«Рідна країна»

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути