chrome firefox opera safari iexplorer

Львів готується до ХІ Фестивалю давньої музики

06 червня 2013 о 16:35

ХІ Фестиваль Давньої Музики у Львові під титулом «Майстерня барокової музики» відбудеться цього року не восени, як зазвичай, а з 24 по 29 червня.

Про це повідомляють організатори заходу.

Програма цьогорічного фестивалю має виразний едукативний акцент: протягом фестивального тижня відбудуться курси виконавства на бароковій трубі (проф. Томаш Слюсарчик, Польща), віолі да ґамба (проф. Петер Беновіч, Австрія), курс вивчення та застосування барокових строїв (Марек Топоровскі, Польща). Викладачі курсів – відомі в музичному світі виконавці, фахівці навищої проби.

На завершення фестивального циклу у Львові та Ужгороді відбудеться виконання програми «Церковна музика Речі Посполитої XVII cтоліття. Марцін Мєльчевський і його школа». Ця яскрава звукова фреска перенесе слухачів в епоху творення полікультурного і поліконфесійного музичного середовища Речі Посполитої, в якому визначальну роль зіграла творчість королівського maestro di cappella М. Мєльчевського і діяльність посталої під її впливом Віленської школи.

До програми увійдуть твори М. Мєльчевського, М. Дилецького, Ф. Шеверовського та ін. у виконанні М. Топоровскі з новоствореною Капелою XVII ст. «Caрpella Leopolita» (Ґрестен–Київ–Ужгород–Львів), до складу якої увійде більшість учасників фестивалю.

Крім щоденних занять, для учасників курсів та монументального концерту на закриття фестивалю в музичному календарі заходу щовечора анонсовані камерні концерти, в яких виступлять переважно викладачі курсів зі своїми учнями. Перлини барокової музики, що прозвучать у виконанні різних за складом ансамблів, знову тішитимуть любителів музичної давнини – львів’ян і гостей міста.

А на відкритті фестивалю виступить унікальний скрипковий дует – двоє київських 11-річних дітей, Ілля і Тетяна, які заграють цілком «дорослу» барокову програму.

Довідка

ХІ Фестиваль Давньої Музики у Львові «Майстерня барокової музики» буде проводитись Центром Міжнародних Культурних Ініціатив у співпраці з Ужгородським товариством давньої музики «Каструм Унґ», Львівською спілкою композиторів, Львівською філармонією, Мистецьким об’єднанням «Дзиґа» (Львів). Проведення фестивалю підтримано Львівською облдержадміністрацією, Львівською міською радою, Польським Інститутом (Київ) та спонсорами-партнерами.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути