chrome firefox opera safari iexplorer

Кожна сімдесята упаковка ліків — підробка

11 лютого 2011 о 10:13

Кожну сімдесяту упаковку ліків, що продається в Україні, використовувати не можна. Вони або підроблені, або не відповідають стандартам. Минулого року Держслужба з лікарських препаратів вилучила з продажу понад 2,5 мільйони таких медикаментів.

Про це заявив голова Держслужби з лікарських препаратів і контролю за наркотиками Олексій Соловйов. Однак, зазначив він, ці цифри не відрізняються від даних країн-сусідів, а часом навіть кращі.

Традиційно, не чисті на руку підприємці підробляють найбільш популярні лікарські засоби. «Підробляються перш за все найбільш розрекламовані препарати. Препарати, які мають найбільший об’єм продаж. Ну може навести приклад, це ось маса ферментних препаратів, які надають паліативну допомогу при розладах шлунково-кишкового тракту», — каже голова держслужби з лікарських препаратів і контролю за наркотиками Олексій Соловйов.

Чи вилучати медичний препарат з продажу вирішують тільки після лабораторних досліджень, пояснює Олексій Соловйов. Фахівці кажуть, що зазвичай неякісні ліки навряд чи зашкодять здоров`ю, однак лікувального ефекту вони точно не мають.

«Може бути недостатня кількість діючої речовини, може бути її практична відсутність, або сліди. І звичайно, тоді вже можна сказати, що така таблетка не на стільки допоможе, на скільки сподівається на це пацієнт», — каже Ірина Дідух, Центральна лабораторія аналізу лікарських засобів.

Щороку українці випивають ліків більше на 15-20% і у найближче десятиріччя ситуація не зміниться. При чому це загальносвітова тенденція. Погіршення стану здоров`я люди відчувають на всіх континентах, констатують медики.

Цікаво, що українці, які найчастіше хворіють на серцево-судинні захворювання, купують здебільшого препарати для покращення травлення. Медики пояснюють таке явище неконтрольованою рекламою медикаментів на телебаченні.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути