chrome firefox opera safari iexplorer

Експерти: темп «відтоку мізків» з України загрожує національній безпеці

10 липня 2013 о 15:00

Як передає кореспондент УНІАН, зокрема, про це заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Ела Лібанова на прес-конференції в Києві.

Вона відзначила, що її турбує тенденція виїзду за кордон студентів, людей з вищою освітою, кандидатів і докторів наук.

«Мене як фахівця турбує «відплив умів», тому що це виїжджає штучний товар. Ви самі розумієте, що якщо виїде один Ейнштейн, то навіть тисяча підготовлених фізиків його не замінять», — наголосила Лібанова.

Вона висловила побоювання, що Україна втрачає найбільш талановитих учених, що, за її словами, може загрожувати національній безпеці країни.

Як сказала експерт, такий відплив із країни був завжди, інша справа, що в країну кваліфіковані кадри рідко повертаються, а тим паче — переїздять.

Водночас Лібанова відзначила, що недавні дослідження свідчать про те, що 80% виїжджаючих за кордон українців роблять це через низьку зарплату в нашій країні.

У свою чергу економіст Ерік Найман відзначив, що сьогодні трудові мігранти є чудовим «експортним товаром», оскільки інвестують в Україну набагато більше грошей, ніж інші держави, і є чи не «найважливішим джерелом поповнення валютних резервів країни».

Водночас він звернув увагу на те, що це не може тривати весь час, оскільки виїжджають працездатні люди, і з часом вони перевезуть і сім'ї, що зменшуватиме подальший потік трудових мігрантів, відповідно — потік грошей до України від трудових мігрантів.

Також Найман зазначив, що в світі ведеться боротьба за таланти, мізки, і Україна, на його думку, начисто програє цю боротьбу.

«Найголовніше нераціональне багатство країни — це люди. І будь-який уряд, який це забуває, ризикує втратити джерело доходів для бюджету», — наголосив він. Як сказав директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, дослідження показали, що за кордон хотіли б виїхати 40% населення України, при цьому виїхати прагнуть дві третини української молоді.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути