chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпрі з'явилися агресивні річкові акули та зубасті риби-потвори

12 липня 2013 о 16:17

Рибалки на Дніпропетровщині ледь не щодня можуть похвалитися незвичним уловом, а спеціалісти попереджають про рибні небезпеки. Річкові акули, або ж гігантські соми, стають дуже небезпечними На Дніпропетровщині рибалки розповідають про незвичну рибу, яку ловлять в Дніпрі, а експерти застерігають про нового агресивного супротивника: річкову акулу, повідомляють Вести.

«Ми спостерігаємо, що величезні соми (іноді вагою до 150 кг) перетворюються на справжніх річкових акул. Це відбувається через любителів підводного полювання, які нападають на цей вид. На генетичному рівні сомам передається інформація, що людина у воді – ворог. Тому соми з кожним роком стають все агресивнішими. Зустріч людини з сомом у воді може закінчитися погано», — розповів президент риболовного клубу Ігор Аленін.

Окрім небезпечних акул, Дніпро кишить річковими потворами. Почвари на вигляд не дуже страшні, але отруйні та незвичні. Наприклад, плотвичка, яка завжди була рибою-вегетаріанцем, відростила собі повну щелепу зубів. Дивіться фото: Доісторична риба-мутант підірвала мізки користувачів Інтернету (фото, відео) «Коли я зловив плотву з прозорою лускою, мене це як рибалку з 40-річним стажем дуже здивувало! Через кілька днів ми з друзями впіймали ще дві плотвички: одну з банькатими, не властивими цьому виду риб очима, а іншу — з зубами!», — розповів Аленін.

Вчені-іхтіологи розповідають, що річкові страховиська, які почали з'являтися, — це не мутанти. Але вони потвори, небезпечні для здоров'я. «Не можна сказати, що це риби-мутанти, бо риба мутує сотні років. Це звичайна потворність, якій піддаються риби через токсичний вплив нечистот, які зливають у Дніпро», — розповів іхтіолог Роман Новицький. Нагадаємо, що у донецьких річках завелися піраньї.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути