chrome firefox opera safari iexplorer

У Сумах назвали вулицю на честь засновника міста Герасима Кондратьєва

01 серпня 2013 о 10:45

У Сумах міська рада перейменувала вулицю Кірова на ім’я засновника міста Герасима Кондратьєва. Як передає кореспондент УНІАН, за зміну назви однієї із центральних і найбільших вулиць обласного центру у середу, 31 липня, під час сесії проголосували 49 депутатів.

Зокрема, рішення підтримали фракції Партії регіонів — 3 голоси, «ВО «Батьківщина» — 17, «Рідне місто» — 24, депутатська група «Єдність» — 2 голоси, позафракційні — 3. Фракція КПУ та депутатська група «Соборність» не голосували. Як зазначив міський голова Геннадій Мінаєв, жителям вулиці її перейменування нічого не коштуватиме. За інформацією прес-служби міськради, пропозицію щодо розгляду питання про зміну назви вул. Кірова на вул. Герасима Кондратьєва внесли Сумська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Молодий Народний Рух» та Сумська обласна організація Українського добровільного благодійного товариства «Меморіал ім. Василя Стуса».

Загалом за роки незалежності України в Сумах уже змінено назви 24 вулиць.

Довідка УНІАН. Герасим Кондратьєв – український політичний та військовий діяч. Після поразки в Берестецькій битві 1651 р. і каральних акцій Речі Посполитої у Правобережній Україні став ініціатором переселення в 1652 р. сотні козацьких сімей у Слобідську Україну. Був засновником і осадчим м. Суми, його першим городовим отаманом (1652—1658), пізніше – першим сумським полковником. Заснував два монастирі під Сумами (Успіння Пресвятої Богородиці та св. Іоанна Предтечі), сприяв будівництву Спасо-Преображенського собору в Сум.

Джерело: УНІАН
Розділи: Культурні акції

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути