chrome firefox opera safari iexplorer

73 тисячі справ в українських архівах під радянським грифом «секретно»

07 серпня 2013 о 11:18

Наразі секретних справ часів СРСР в архівах України налічується 79 тис. 105 одиниць. Про це повідомляє Державна архівна служба України.

«За останні три роки кількість секретних справ, що перебувають на зберіганні в державних архівах, зменшилась майже вдвічі та станом на 1 січня становить 79 тис. 105 одиниць зберігання (0,19% від загальної кількості одиниць зберігання). Кількість справ, документи яких було засекречено за часів СРСР, становить 72 тис. 680 одиниць зберігання», – повідомляють у Державній архівній службі.

Серед секретних документів часів СРСР – переважно фонди вищих органів влади та державного управління, збройних сил і народного господарства.

Натомість Укрдержархів не повідомляє про кількість відмов користувачам у доступі до окремих документів.

«Випадки, в яких архівна установа може відмовити користувачу у доступі до документів визначені Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні документи» та Порядком користування документами Національного архівного фонду України, що належать державі, територіальним громадам, затвердженим наказом Держкомархіву України від 24.11 2005 року №139 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.12.2005 за № 1473/11753. В Укрдержархіві відсутня інформація про кількість відмов користувачам у доступі до документів з боку архівних установ», – йдеться у повідомленні. 

Як повідомлялось, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху, історик Володимир В’ятрович повідомив, що в Україні досі є проблеми з доступом до архівних матеріалів, зокрема періоду СРСР. 

Джерело: Тиждень
Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути