chrome firefox opera safari iexplorer

Український трилер «Зелена кофта» змагатиметься на міжнародному фестивалі

12 серпня 2013 о 14:54

«Зелена кофта» режисера Володимира Тихого змагатиметься у конкурсній програмі секції «New directors» Міжнародного фестивалю класу «А» у Сан-Себастьяні. Фестиваль триватиме з 20 по 28 вересня.

За сюжетом трилеру, в одному зі спальних районів Києва зникає 7-річний хлопчик — Михайлик. Міліція нічого не може вдіяти. Старша сестра, 13-річна Ольга береться шукати брата сама. Підозрює в його викраденні київського чиновника. Знаходить його дочку і за допомогою місцевої шпани б'є її за гаражами. Головну героїню грає киянка 14-річна Олександра Петько.

Над сценарієм Володимир Тихий працював три роки. Консультувався зі слідчими. Основні сцени знімали в Києві — на Старій Дарниці та Харківському шосе. Бюджет фільму становить $800 тис, половина — державні кошти. Ще половину дала київська кінокомпанія «Артхаус трафік». Національна прем'єра кінострічки запланована на першу половину 2014 року.

Щороку в секції «New Directors» фестиваль представляє підбірку з 20 дебютів та інших фільмів перспективних кінематографістів з усього світу. Головний приз — премія Kutxa-New Directors Award в розмірі € 50 тисяч вручається режисерові картини і прокатнику фільму на території Іспанії.

Престижний міжнародний кінофестиваль класу «А» у Сан-Себастьяні з моменту свого заснування в 1953 році вважається одним з найважливіших кінематографічних подій у світі. У його рамках вперше були показані такі фільми, як «Запаморочення» Альфреда Хічкока і «Мелінда і Мелінда» Вуді Аллена. Саме «Сан-Себастьян» став злітною смугою для успішної кар'єри тоді ще початківців режисерів Френсіса Форда Копполи і Педро Альмодовара.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути