chrome firefox opera safari iexplorer

До 350-річчя Івано-Франківська випустять ювілейну марку

14 лютого 2011 о 12:13

На 2012 рік Міністерством інфраструктури України планується випуск ювілейної марки, присвяченої 350-річчю з дня заснування Івано-Франківська.

Про це сьогодні, 14 лютого, повідомили у прес-службі міськвиконкому.

Святкуватимуть ювілей Івано-Франківська як пам’ятну дату, яка має загальнодержавне значення. Відповідні доручення вже видали Президент і Прем’єр-міністр України.

Довідка

З50 років Івано-Франківськ святкуватиме 7 травня 2012 року. Національним банком України передбачений випуск пам’ятних монет України та сувенірної продукції.

Цікаво про це місто 

Раніше місто носило назву «Станиславів», а 9 листопада 1962 року з нагоди 300-річчя місто було перейменовано у Івано-Франківськ в честь видатного письменника Івана Франка.

Станом на 1 листопада 2010р. у м. Івано-Франківську та селах, підпорядкованих міськраді, за оцінкою, проживало 240,6 тис. осіб

Тут народилися: 

  • Андрухович Юрій Ігорович — письменник
  • Бернс Артур (1904—1987) — американський економіст, посол США в ФРН (1981—1985)
  • Величковський Василь (1903—1973) — релігійний діяч, новомученик та єпископ УГКЦ, редемпторист.
  • Винничук Юрій — український журналіст, письменник, редактор, мовознавець.
  • Вірастюк Василь (нар. 1974) — український стронґмен, володар титулу «Найсильніша людина світу» (2004).
  • Вітовська Ірма — актриса
  • Лама (співачка)
  • Лінецький Віталій — український актор театру і кіно, Заслужений артист України та ін...

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути