chrome firefox opera safari iexplorer

Сайти органів влади почнуть реєструвати на домен .укр

21 серпня 2013 о 17:01

З 22 серпня органи влади в Україні почнуть реєструвати на кириличному домені .укр. Про це сказав сьогодні прем'єр-міністр Микола Азаров, повідомляє ZN.UA.

«В Україні нарешті створено і скоро почне працювати національний загальнодоступний кириличний домен верхнього рівня .укр. Із завтрашнього дня на цьому домені розпочнеться реєстрація адрес органів державної влади українською мовою», — сказав глава уряду.

Азаров підкреслив, що кирилична реєстрація адрес органів влади зробить їх більш відкритими і доступними для простих громадян.

Нагадаємо: процес делегування Україні кириличної доменній зони .укр завершено в березні поточного року. Очікують, що нова зона повинна стати ліберальнішою порівняно з чинною .ua.

Можливості реєстрації нелатинських доменів ICANN створила в жовтні 2009 року. Нововведення розраховано на країни, писемність яких відрізняється від латиниці,- Китай, Індію тощо. Україна однією з перших подала заявку на реєстрацію кириличної зони, однак до другого етапу реєстрації підійшла останньої з 25 держав, що подали заявки. ICANN підтвердила бронювання для нашої країни доменної зони .укр в березні 2011 року, а в кінці лютого 2013 року схвалила заявку.

Водночас, як повідомляє Укрінформ, першим іменем, що було внесено у реєстр у кириличному домені .укр, стала адреса інтернет-представництва Глави держави — «Президент.укр».

Про це повідомив голова Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко на брифінгу під час засідання уряду.

«Першим зареєстрованим доменним іменем стало «Президент.укр». Вже зараз ви можете кирилицею набрати «Президент.укр» і потрапляєте на президентський портал. Також ви вже можете набрати «Верховна Рада.укр» і «уряд.укр», — сказав він.

Семиноженко додав, що протягом місяця за окремим регламентом електронні адреси з доменом .укр отримають інші органи влади.

За його словами, вартість реєстрації на національному домені .укр не перевищуватиме 250 гривень.

"Після чотирьох місяців пріоритетної реєстрації наступив період реєстрації всіх бажаючих. Вартість цієї послуги визначатиметься органами, які координують цю діяльність. За попередніми розрахунками, ця сума на першому етапі не перевищуватиме 250 гривень”, — сказав Семиноженко.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути