chrome firefox opera safari iexplorer

За останні 15 років у Дніпрі з’явилося шість нових видів риби

23 серпня 2013 о 11:18

Здавалося б, тому факту, що за останні 15 років у головній річці України з’явилося шість нових видів риби, треба радіти. Але у фахівців це, навпаки, викликає тривогу, пише Україна молода. 

«У зв’язку з кліматичними змінами — спекотним літом і короткими теплими зимами, а також постійним промисловим навантаженням — склад води у Дніпрі дуже змінився, — пояснив на прес–конференції у Дніпропетровську відомий у місті іхтіолог, кандидат біологічних наук Роман Новицький. — Ріка мінералізується, постійно перетворюючись у якийсь причорноморський лиман».

Яскраве свідчення цього — раніше у Дніпрі водилося чотири види бичків, а нині — вісім. Хоча для цієї риби, як відомо, рідна стихія — саме причорноморські лимани.

Поява ж нових видів риби має цілу низку негативних факторів. По–перше, новачки витісняють аборигенів. Наприклад, чебачка амурського вперше було виявлено у Дніпрі в 1992 році. А тепер на ста квадратних метрах прибережних вод можна виловити до 400 його особин. Чебачок насамперед відзначається ненажерливістю: з’їдає фактично всю кормову базу, що загрожує переродженням видового складу риби у Дніпрі взагалі. Серйозну конкуренцію рибам, що харчуються травою, становить і сонячний окунь.

Ще один момент — дніпровська риба надзвичайно вражена різними паразитами. Як зазначає Роман Новицький, уже дійшло до того, що стали виловлювати особин iз глистами завдовжки до двох метрів! Паразити живуть у кожному другому окуні чи судаку. Проте Роман Новицький закликає з цього приводу не панікувати, бо більшість паразитів, на щастя, для людини не є небезпечними. Проте якщо Дніпро не очищати, паразити з’являтимуться все нові, у тому числі й небезпечні.

Розділи: Довкілля

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути