chrome firefox opera safari iexplorer

За останні 15 років у Дніпрі з’явилося шість нових видів риби

23 серпня 2013 о 11:18

Здавалося б, тому факту, що за останні 15 років у головній річці України з’явилося шість нових видів риби, треба радіти. Але у фахівців це, навпаки, викликає тривогу, пише Україна молода. 

«У зв’язку з кліматичними змінами — спекотним літом і короткими теплими зимами, а також постійним промисловим навантаженням — склад води у Дніпрі дуже змінився, — пояснив на прес–конференції у Дніпропетровську відомий у місті іхтіолог, кандидат біологічних наук Роман Новицький. — Ріка мінералізується, постійно перетворюючись у якийсь причорноморський лиман».

Яскраве свідчення цього — раніше у Дніпрі водилося чотири види бичків, а нині — вісім. Хоча для цієї риби, як відомо, рідна стихія — саме причорноморські лимани.

Поява ж нових видів риби має цілу низку негативних факторів. По–перше, новачки витісняють аборигенів. Наприклад, чебачка амурського вперше було виявлено у Дніпрі в 1992 році. А тепер на ста квадратних метрах прибережних вод можна виловити до 400 його особин. Чебачок насамперед відзначається ненажерливістю: з’їдає фактично всю кормову базу, що загрожує переродженням видового складу риби у Дніпрі взагалі. Серйозну конкуренцію рибам, що харчуються травою, становить і сонячний окунь.

Ще один момент — дніпровська риба надзвичайно вражена різними паразитами. Як зазначає Роман Новицький, уже дійшло до того, що стали виловлювати особин iз глистами завдовжки до двох метрів! Паразити живуть у кожному другому окуні чи судаку. Проте Роман Новицький закликає з цього приводу не панікувати, бо більшість паразитів, на щастя, для людини не є небезпечними. Проте якщо Дніпро не очищати, паразити з’являтимуться все нові, у тому числі й небезпечні.

Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути