chrome firefox opera safari iexplorer

«Україно, ти моя молитва»: геніальне і досі актуальне звернення Василя Симоненка до українців

24 серпня 2013 о 10:53

В День незалежності хотілося б нагадати геніальні рядки Василя Симоненка і звернути увагу на один парадокс. Як з’ясувалося у соціологічних дослідженнях, в Україні в силу різних обставин зменшується кількість патріотично налаштованих людей, але не зменшується кількість так званих «професійних українців».

Для багатьох чиновників, політиків та й журналістів українець сьогодні – це професія, а не національність. Українець – це запис у книзі про народження, а не світогляд. Це запис у паспорті про громадянство України, а не віра. Тому хотілося, щоб ближчим часом зростала не категорія «професійних українців», а кількість українців за національністю, світоглядом та вірою.

Саме такий стандарт українства пропагував Василь Симоненко. Тож пропоную вам унікальну нагоду послухати його вірш «Задивляюсь у твої зіниці» у виконанні самого автора.

А ще інші вірші у виконанні Василя Симоненка можна почути тут.

Микола Томенко, громадський та політичний діяч

Розділи: Думка читачів

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути