chrome firefox opera safari iexplorer

«ЕтноВесна: День Європи на батьківщині Василя Симоненка»

21 вересня 2010 о 11:34

Черговий етнофестиваль за сприяння Фонду Миколи Томенка відбувся 17 травня 2008 року на Полтавщині. На свято були запрошені представники посольств та журналісти з Київської, Черкаської і Полтавської областей.

Гості „ЕтноВесни” відвідали батьківську хату Василя Симоненка у с. Бієвці Лубенського району та взяли участь у відкритті другої зали у Музеї видатного поета, що розташований у Тарандинцівській загальноосвітній школі, де навчався Василь Симоненко.

Після відкриття музейної зали, Микола Томенко презентував аудіо-видання „Лебеді материнства: Живий голос Василя Симоненка”. До цього компакт-диску увійшли 17 унікальних записів авторського виконання поетом своїх творів, а також кращі фонограми поезій Василя Симоненка та музичні твори на його вірші з фондів Українського радіо.

У рамках фестивалю також відбувся ярмарок народних промислів, куди були запрошені 60 майстрів-умільців із різних районів Полтавщини, а також святковий концерт за участю гурту «Мандри», ВІА «Кобза», групи «От вінта», а також відомих виконавців: Анжеліки Рудницької, Ірини Шинкарук, Юлії Рай, Антоніни Матвієнко.

Детальніше про цю акцію можна прочитати тут: http://tomenko.kiev.ua/info/194.htm 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути