chrome firefox opera safari iexplorer

Учасники програми «Доступне житло» скаржаться, що їм продають соціальне житло по комерційним цінам

28 серпня 2013 о 11:25

У Києві в Моторному провулку, де зараз зводяться новобудови за комунальною київською програмою «Доступне житло», людям не віддають квартири, які вони придбали. Обурені кияни заявляють — їм хочуть продати соціальне житло в будинках № 3А, 4, 6 і 8 за комерційними цінами.

За словами постраждалих, нерухомість вони купили ще на початку 2011 року, оплативши тоді 95% суми з тих 70%, які за цією програмою повинні заплатити покупці. Інші 30% вартості зобов'язане сплатити держава. Однак кияни обіцяної житлової площі дочекатися не можуть, оскільки місцева влада вимагає з них ті 30%, вартості квартири, які мала покривати комунальна програма. І заявляють — справа доходить до шантажу.

«Департамент будівництва та житлового забезпечення Київміськадміністрації вимагає підписати додаткові договори, які зобов'язують людей сплатити ще 30% додатково від вартості квартири — фактично ту частину, яку мало б сплатити держава», — розповідає киянка Валентина Орєхова, яка також стала заручницею ситуації. — Тих людей, які не погоджуються на такі умови, просто знімають з обліку в програмі і кажуть, що повернуть гроші. Але їм ці гроші вже й не потрібні — більшість набрало кредитів, щоб оплатити свою частину угоди ".

За словами Валентини, з приблизно 300 людей, яким настійно пропонують доплатити третину вартості житла, близько 200 вже погодилися на такі умови. Сотня киян має намір стояти до переможного кінця. "Учасники "Доступного житла ", — а це в основному медпрацівники і вчителі — по 25-30 років стояли на обліку. І от їм зателефонували і запропонували вигідно купити квартири — 70%. Суми платять вони, з умовою одномоментної виплати 95% від тих 70, а 30% покриє держава Для тих людей це і так була непідйомна сума (200-300 тисяч гривень), а їх змушують ще доплатити ", -. каже вона.

Цікаво, що в Київміськадміністрації «викрутилися» з цієї ситуації. Влада не можуть просто вимагати з покупців 30% вартості квартири, які має покрити міський бюджет, тому, згідно з рішенням Київради від 9 квітня, була проведена повторна експертиза. В результаті якої було збільшено вартість 1 квадратного метра житла і, відповідно, підписані нові договори з покупцями. І будинки будуть здані в експлуатацію лише тоді, коли надійдуть кошти від покупців, хоча здача запланована вже наступного місяця.

При цьому обдурені кияни збираються на форумах, де обговорюють подальші дії і діляться досвідом. «Хочу попередити всіх, кого викликали або викличуть до Департаменту будівництва та житлового забезпечення Вас чекає потужна психологічна атака з боку співробітників департаменту, вас будуть лякати вилученням квартири і прокуратурою.», — пишуть на одному з форумів.

Кияни вже не раз виходили з мітингами під вікна КМДА, а в квітні протестували під Кабміном. І, як нам розповіли покупці, вони мають намір знову вийти на протест під час найближчого засідання уряду.

Джерело: Сегодня.ua
Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути