chrome firefox opera safari iexplorer

Музей авіації у Києві відзначить свій 10-річний ювілей фестивалями

02 жовтня 2013 о 13:36

Державний музей авіації у Києві відзначає 10-річчя та готує святкові заходи до ювілею.

Про це повідомив директор музею доктор технічних наук, професор Юрій Зіатдінов на прес-конференції в Укрінформі.

«4-6 жовтня з нагоди 10-річного ювілею Державного музею авіації буде проведено Фестиваль малої авіації та низку святкових заходів», — сказав Зіатдінов.

Він зазначив, що за 10 років існування український музей авіації став одним з найбільших технічних музеїв Європи.

«Нині експозиція музею нараховує понад 80 літальних апаратів, які зібрані у тематичні колекції — як за конструкторами, так і за своїм функціональним призначенням, наприклад — «Морська авіація», «Колекція озброєнь», «Колекція безпілотних апаратів». Крім того, 8 літаків використовуються як навчальна база Національного авіаційного університету.

До ювілею буде відкрито виставку легких пасажирських літаків, а також історії далекої авіації. У салоні авіалайнера Іл-62 буде розгорнуто діючу штурманську експозицію.

Для відвідувачів музею авіації у ці дні буде організовано демонстрацію літаків легкомоторних аероклубів та льотних шкіл України, в якій візьмуть участь як історичні машини радянського та зарубіжного виробництва, так і сучасні — типу Beechcraft, Cessna, української фірми «Аеропракт».

Також буде розгорнуто найбільшу в країні виставку масштабних моделей з історії світової авіації Сімферопольського клубу моделістів, пройдуть польоти повітряних куль.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути