Під час першого етапу українсько-польського наукового проекту «Пошук, ідентифікація і наукове вивчення найстарішого храму Пресвятої Богородиці, побудованого у Холмі королем Данилом Галицьким» з використанням найсучаснішого георадара було віднайдено археологічний об’єкт ХІІІ століття – релікти фундаментів та стін кафедральної церкви Пресвятої Богородиці. В одній із крипт храму можуть бути останки короля Данила та двох його синів – Романа і Шварна, повідомляє ZIK.
Про це повідомили під час презентації результатів у Національному університеті «Львівська політехніка».
Техніка спорудження собору відрізняється від тих, які застосовувалися у той час в інших містах Русі та Європи. Храм було збудовано за новими європейськими технологіями з використанням цегельної кладки і винятково міцного розчину.
Перша згадка про цю церкву була у 1253 році. Її не раз згадували у літописах, але у ХVIII столітті стару кафедру розібали й сліди її загубилися.
У своєму виступі під час презентації керівник української групи експедиції, завідувач кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Інституту архітектури професор Микола Бевз підкреслив унікальність і складність проведення археологічних досліджень на території Замкової гори у польському місті Холм, де розташований собор Різдва Пресвятої Богородиці. Розкопки треба було вести всередині діючого храму з ювелірною точністю у перервах, коли не було відправ.