chrome firefox opera safari iexplorer

Зарплата українських вчителів — найменша у світі, після Індонезії

04 жовтня 2013 о 17:34

Напередодні професійного свята українських педагогів аналітики порівняли зарплати вчителів різних країн світу, виявилося, що українські педагоги отримують менше всіх.

У порівнянні з європейськими країнами рівень зарплати на порядок нижче: у три рази менше зарплати польських колег, в десять разів менше американських, і навіть на 600 грн менше, ніж мінімальна зарплата російських педагогів.

Вчителі в Україні заробляють близько 300 доларів на місяць, менше цінують працю педагогів тільки в Індонезії. Про це повідомляє портал bigmir)net , який до Дня вчителя порівняв статистичні дані про зарплату українських педагогів та їхніх колег з інших країн.

Згідно з аналізом статистичних даних, українські вчителі заробляють в три рази менше, ніж польські і в 10 разів менше американських колег. У сусідній Росії зарплата педагогів у школах на 600 грн вища, а максимальний рівень зарплат перевищує український більш ніж у два рази.

 

Скрін: censor.net.ua

За даними Державної служби статистики, сфера освіти знаходиться у п'ятірці найбільш низькооплачуваних галузей в Україні. Так середня зарплата в галузі у серпня 2013 склала 2542 грн, скоротившись, у порівнянні з попереднім місяцем, на 440 грн.

Українські вчителі й самі розповіли про свій заробіток. За даними опитування сайту mojazarplata.com.ua більше 7 600 українських педагогів, їх мінімальна місячна зарплата — 2400 грн, а максимальна — до 4300 грн. Це до вирахування податків — 18%. «На руки» вчителі отримують в середньому від 1970 до 3500 грн.

Нагадаємо, 2 жовтня прем'єр-міністр Микола Азаров доручив міністру освіти Дмитру Табачнику терміново запропонувати зміни до нормативної бази, які передбачали б , щоб випускники педагогічних вузів, які навчалися за рахунок бюджету, обов'язково отримували призначення за фахом і працювали в школі. При цьому питання підвищення зарплат освітянам, як спосіб привернути кадри у професію, не обговорювалося.

 

 
Скрін: censor.net.ua
 
Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути