chrome firefox opera safari iexplorer

Водійські права для виїзду за кордон змінюватимуть не всі

18 лютого 2011 о 16:54

У ЗМІ пройшла інформація про те, що для поїздок за кордон водіям доведеться міняти свої права на нові — з обмеженим терміном дії.

Як повідомляє «Сегодня», це не зовсім так. Нагадаємо, з 29 березня 2011 вступає в силу нова редакція Конвенції про дорожній рух. Її офіційний переклад на російську мову розміщено на сайті Економічної комісії ООН для країн Європи. В статті 43 Конвенції зазначається, що «національні водійські посвідчення, видані... до закінчення цього періоду (тобто до 29 березня 2011 року), визнаються дійсними впродовж терміну їх дії».

Таким чином, змінювати свої права для поїздки закордон повинні тільки ті, хто отримуватиме їх після 29 березня. Однак є надія, що тоді почнуть видавати вже нові зразки прав — з обмеженим терміном дії, а тому нікому права міняти не доведеться.

МВС пропонує видавати їх на 10 років і сподівається, що до 29 березня депутати приймуть відповідні зміни до закону.

Водночас, як розповіло джерело «Сегодня» в правоохоронних органах, Віденська конвенція носить рекомендаційний характер. Тобто вона не зобов'язує країни, які приєдналися до неї, виконувати всі її вимоги, а лише рекомендує. «Якщо у будь-якої з країн, що приєдналися до Конвенції, є зауваження по її пунктах, вона їх відхиляє», — зазначило джерело.

Також у Міністерстві підготували законопроект про скасування талона до посвідчення водія, оскільки необхідності в його використанні вже давно немає. Колись у талонах ставили «проколи», проте інспектора ДАІ давно вже цього не практикують.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути