chrome firefox opera safari iexplorer

Україна залишилася на 64 місці за гендерною рівністю

25 жовтня 2013 о 16:15

При складанні рейтингу розглядаються кілька показників, зокрема, рівень здоров'я і тривалості життя жінок, рівень освіти, їхня участь і можливості у політичному та економічному житті.

Україна зберегла 64-те місце у Світовому рейтингу рівноправності статей, проте покращила свій індекс, передає ZN.UA.

Автори опублікованої сьогодні доповіді Gender Gap Index склали рейтинг за результатами досліджень прав чоловіків і жінок у 136 країнах світу. Вони розглядали кілька показників, зокрема, рівень здоров'я і тривалості життя жінок, рівень освіти, їхню участь і можливості у політичному та економічному житті.

За підсумками 2013 року, перше місце в рейтингу посіла Ісландія, далі йдуть Фінляндія та Норвегія. У п'ятірку лідерів потрапили Швеція і Філіппіни. В цілому, за минулий рік своє становище в рейтингу поліпшили відразу 86 країн, при цьому, найбільший прогрес досягнуто у сфері участі жінок у політиці.

У 2012 році список складався зі 154-х держав, індекс України у рейтингу був 0.689 (індекс першого місця — 0.864). У 2013 році Україна, зберігши 64-те місце, поліпшила індекс до 0.694.

Росія зайняла у рейтингу 61-ше місце, Німеччина — 14-те, Великобританія — 18-те, США — 23-тє, Франція — 45-те, Ізраїль — 53-тє, Польща — 54-те, Китай — 69-те, Японія — 105-те.

В нижній частині рейтингу розташувалися країни Близького Сходу і Північної Африки, а замикають його Чад, Пакистан та Ємен.

Індекс гендерного розриву — глобальне дослідження і рейтинг країн світу за показником рівноправності статей, складається щорічно з 2006 року. Методику засновано на комбінації загальнодоступних статистичних даних у галузі соціально-економічного розвитку у різних країнах світу.

Індекс призначено для вимірювання гендерних відмінностей у доступі до ресурсів та можливостей в окремих країнах, а не фактичного рівня наявних ресурсів і можливостей в цих країнах. Індекс вимірює тільки гендерні відмінності у країнах світу незалежно від рівня їхнього розвитку. Передбачається, що індекс повинен використовуватися державами, які прагнуть до скорочення гендерної нерівності, як інструмент для аналізу проблемних моментів в їхній соціальній політиці, розробки заходів щодо скорочення гендерного розриву та відстеження їхньої ефективності з плином часу.

Джерело: RegioNews
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути