chrome firefox opera safari iexplorer

За зціленням від хвороб до Києва з'їхалося більше 100 тис. вірян

31 жовтня 2013 о 15:45

До Києва з усього світу з'їхалися рекордні сто тисяч прочан, щоб вшанувати роковини знаної чудотвориці — матінки Аліпії.

У середу, 30 жовтня, виповнилося чверть століття від дня її смерті. Біографія матінки Аліпії оповита легендами і містикою, та віряни переконують, що дива вона творить досі і цілком реальні. 

На дорозі до монастиря Голосієва Пустинь ще зранку скупчилися кілька-кілометрові затори. Віряни принесли квіти та привели з собою дітей. 

Люди приїхали просити переважно здоров'я. Адже саме цілительством матінка Аліпія прославилася ще у середині минулого століття. Її життя було сповнене дивацтв і див. Сирота від 8 років, поневірялася в Росії та Україні, була ув'язнена за віру, але втекла. Жила аскетом, хоча на зцілення до неї стояли черги. Ні з кого, кажуть, не брала ні копійки.

Одна з вірянок Світлана Домашенко розповіла, що після шести операцій порятунок настав саме тут. «Приходила сюди практично не ходяча. Коли дитя моє питало „Мама, ти ж не помреш?“ — це було найгірше. Я думаю, дякуючи всім молитвам. І дитя молиться за мене», — розповіла вірянка. 

«Я боялася, щоби мама не захворіла іще дужче. Я молилася за маму, за всю мою родину», — розповіла у свою чергу 6-річна Віка. 

Офіційно матінку Аліпію ще не зарахували до сонму святих. Утім, слава про її дива розійшлася так, що, аби потрапити до її мощів, дехто займав чергу о 3-й ночі.

Цьогоріч Голосіївську Пустинь відвідала величезна кількість вірян: на 10-ту ранку святі отці вже нарахували понад 100 тис. людей, хоча торік за весь день тут було близько 80-ти тис. Щоб уникнути тисняви, каплицю з мощами відкрили ще вночі. 

Намісник монастиря архімандрит Ісаакій зауважив, що таким набожним суспільство ще не було ніколи. Серед причин він назвав злидні, сімейні проблеми та хвороби, особливо онкологічні. 

Нагадаємо, що у католицькому світі також скоро має з'явитися новий святий: папу Івана Павла ІІ проголосять святим уже цього року. Теперішній очільник католицької церкви, папа Франциск, підтвердив, що на рахунку його попередника – щонайменше два дива.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

9 грудня

Інші дати
Народився Борис Грінченко
(1863, с. Вільховий Яр, Сумська область - 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, громадсько-культурний діяч. Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Ще не вмерла Україна, Але може вмерти: Ви самі її, ледачі, Ведете до смерти! Не хваліться, що жива ще Наша воля й слава: Зрада їх давно стоптала, Продала, лукава! (Борис Грінченко)
Розгорнути
Народився Борис Тен (Микола Хомичевський)
(1987, с. Устенське Друге Рівненської обл. -1983) - український перекладач, педагог. Автор збірки сонетів "Зоряні сади", перекладів творів Есхіла, Гомера, Аристофана, Ф. Шиллера, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Л. Толстого та ін. класиків світової літератури.
Розгорнути

Новини Дивитися всі