chrome firefox opera safari iexplorer

21 лютого кияни вийдуть на барикади за «Сяйво»

20 лютого 2011 о 13:27

21 лютого о 12.00 під стінами книгарні «Сяйво» на вулиці Червоноармійській, 6 пройде акція громадянської непокори «Книжковий магазин «Сяйво» — остання барикада української культури!».

Під книгарнею спорудять барикаду з мішків з піском і колючого дроту як символ опору бездуховності, жадібності, мародерству, повідомляють організатори акції.

За словами активістів, з дня рейдерського захоплення «Сяйва» пройшов 1 рік.

«365 днів триває облога стін відомого магазину. З моменту захоплення порушено і до цих пір продовжується 15 справ у судах. Виникає питання – чи мають право на існування в Україні такі звичайні і природні речі, як книга та культовий книжковий магазин «Сяйво»?», — заявляють активісти.

Вони нагадують, що приміщення «Сяйва» було продане у вересні 2009 року на підпільному аукціоні компанії «Абріль-Студіо» за символічну ціну (менше 300 тисяч доларів). А потім, за рейдерською схемою книгарню «силовим шляхом захопила організована злочинна група, частина якої окупує книжковий магазин і зараз».

Захисники магазину звертаються до всіх, кому «не байдужа культура і доля книжкової справи в Україні» прийти на барикаду і захистити «Сяйво».

30 січня

Інші дати
Всеволод Нестайко
(1930 – 2014) – класик сучасної української дитячої літератури. 1979 р. трилогію «Тореадори з Васюківки» внесено до Особливого почесного списку Г.Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури. «Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити.» Всеволод Нестайко
Розгорнути
Оксана Мешко
(1905 - 1991) –  український біолог, правозахисник. Член-засновник Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Володимир Антонович
1834 – 1908рр. Володимир Антонович (Вінницька обл.) – видатний український історик, археолог, етнограф. Створив київську школу істориків-українознавців в особі своїх учнів (Д. Багалій, М. Грушевський та ін.). «Сподіваюсь на те, що працею і любов’ю заслужу коли-небудь, що українці визнають мене сином свого народу, оскільки я все готовий розділити з ними». (Володимир Антонович)
«Сподіваюсь на те, що працею і любов’ю заслужу коли-небудь, що українці визнають мене сином свого народу, оскільки я все готовий розділити з ними» (Володимир Антонович)
Розгорнути

Новини Дивитися всі