chrome firefox opera safari iexplorer

Голова ЦВК підтвердив непотрібність веб-камер за мільярд на виборах

06 листопада 2013 о 18:52

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський вважає, що систему відеоспостереження не варто застосовувати на наступних виборах, оскільки вона виявилася не затребуваною суспільством.

«Мабуть, сьогодні слід визнати, що, з одного боку, система відеоспостереження свою функцію виконала, з іншого боку вона була досить незначно затребувана, насамперед, українським суспільством», — заявив Охендовський під час прямої телефонної лінії.

Він нагадав, що відеокамери на парламентських виборах у 2012 році потрібні були для того, щоб підтвердити законний перебіг процесу голосування у день виборів і щоб підвищити рівень прозорості виборчого процесу довіри до результатів виборів. На його думку, це завдання було виконано.

При цьому голова ЦВК підкреслив, що матеріали відеоспостереження протягом року після завершення виборчого процесу були доступні для суб'єктів виборчого процесу, правоохоронних органів, судів.

«Виникає питання, скільки ж запитів на надання таких матеріалів, які продовжує зберігати ЦВК, ми отримали до цього моменту. Всього 35. Це свідчить про те, що суспільству ця інформація виявилася просто не потрібною. І тут виникає питання: чи варто продовжувати цю практику? На мій погляд, напевно, все-таки вже не варто», — констатував Охендовський.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла рішення про організацію відеоспостереження з приміщень усіх виборчих дільниць під час голосування на парламентських виборах 28 жовтня 2012 року. На це з державного бюджету було виділено 993,6 млн грн. Організовувала відео-трансляцію ходу голосування компанія «СІТРОНІКС інформаційні технології України» (дочірня компанія російської «Сітронікс»).

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути