chrome firefox opera safari iexplorer

Тарас Петриненко: Тарас означає «бунтар», тож бунтую і досі

07 листопада 2013 о 15:31

В Києві відбувся концерт Тараса Петриненка «Останній з могікан» — вперше за останні 10 років, пише Gazeta.ua

«Мені 60 — я вже великий хлопчик. Сходити з дистанції ще рано, а ви даєте мені аргумент ще трошки поспівати,» каже зі сцени Тарас Петриненко на ювілейному концерті в Києві.

Співак не давав сольних концертів у столиці 10 років. Коли виходить на сцену театру ім.Франка, зала вітає його стоячи.

«Легше у Львові чи Франківську дати десять концертів, ніж один у Києві, бо тут всі свої. Тут я народився — у березні 1953, через 5 днів після смерті Сталіна, саме на Шевченківські дні. Тому батьки не довго думали, яке ім'я мені дати. Тарас — ім'я грецьке, і означає воно „бунтар“, тож нічого іншого мені в житті не лишалося, як бунтувати.»

Фото gazeta.ua

Фото gazeta.ua

Концерт починає із першої професійно написаної в 1970-му році пісні «Весна і ти». За слова «золото сонця і неба блакить» радянська влада зняла її з ефірів.

Після «Там за обрієм» Петриненкові дарують букет жовто-блакитних квітів. «Я перед виступом глянув у дзеркало: сам убраний в чорне, інструмент — червоний. Боюсь, щоб ФІФА не закрили театр Франка,» жартує співак і переходить від ліричних до гостро-соціальних віршів і пісень.

«Бо Україна дихатиме доти — Допоки ми за неї стоїмо.»

Фото gazeta.ua

Фото gazeta.ua

Пісню «Я задихаюсь, мамо» присвячує своїй матері Діані Гнатівні Петриненко. 83-річна народна артистка сидить в партері — плескає в такт кожної пісні. У фойє театру зустрічаю Богдана Павловича Савківа, 80 років. Він каже, що пам'ятає Діану Петриненко ще зі студентських років: «Коли був студентом, знав, що у Києві вчиться надія українського співу — Діана Петриненко. А коли їй було 50 років, мені доручили привітати її від профспілки, то я аж тремтів від переживання!» Квиток на концерт Петриненка пан Богдан придбав за 450 гривень, сидів у бельетажі. «От сьогодні дякували Міністерству культури, а чому не дали Петриненку палац „Україна“? Чому Повалій або Мага можуть там виступати, а Петриненко ні?»

«Символ старості — піджак, заправлений в штани,» продовжує жартувати Петриненко на сцені. «Я ще такого не роблю, зате ходив у пенсійний фонд. Як дізнався, яку матиму пенсію, знову захотілося співати.»

Фото gazeta.ua

Фото gazeta.ua

Наостанок Петриненко виконує пісню «Україна». Зал співає її стоячи, як гімн, і ще 5 хвилин лунають аплодисменти.

На біс — «Останні теплі дні» і обіцянка від співака зустрітися знову швидше, ніж через 10 років.

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...