chrome firefox opera safari iexplorer

Уперше за кілька століть церковні дзвони скликали не до свята, а били на сполох

12 грудня 2013 о 14:01

«Нам зателефонували вночі з Майдану й повідомили, що розпочався наступ силовиків. Попросили, щоб у монастирі задзвонили у дзвони, аби підтримати моральний дух людей, які в перший момент були дуже налякані», — розповів «Україні молодій» єпископ Євстратій (Зоря). Передзвін лунав безперервно з 2–ї до 5–ї години ночі.

«Це був звичайний церковний дзвін, — каже владика Євстратій. — Утім самі дзвони незвичайні, їх не потрібно смикати за мотузку. Адже на дзвіниці Михайлівського Золотоверхого собору встановлено карельон — пристрій, подібний до піаніно, де кожна клавіша поєднана сталевим тросом з язиком меншого чи більшого дзвона. Щоб так дзвонити, дзвонареві потрібна також неабияка сила».

У цей же час у соборі братія читала молитви до архiстратига Михаїла з проханням захистити Київ від непо­правної біди. Монастир залишався весь час відкритим.

Вірогідно, це перший за кілька століть випадок, коли дзвони в Києві задзвонили не з приводу церковного свята, а в час значної небезпеки для людей і міста. Як пояснюють представники міжцерковної групи «Примирення», що запросили храми своїх конфесій долучитися до такої незвичної підтримки мітингувальників, «подзвін iз церкви має багато значень: він може звучати і як набат, коли жителі перебувають у смертельній небезпеці, і як заклик до мобілізації у спільній посиленій молитві».

А ТИМ ЧАСОМ...

Учора предстоятелі українських церков та міжцерковні об’єднання підтримали своїми заявами мирних мітингувальників і засудили черговий силовий наступ на Майдан.

«Пам’ятаймо, що за всяке слово і всяку дію, за неправду, за насильство і пролиття крові кожен особисто дасть відповідь перед Богом. Зло ніколи не залишиться без покарання, а добро і миротворчість будуть винагороджені», — нагадав у своїй заяві патріарх Київський і всієї Руси–України Філарет iз приводу подій на майдані Незалежності вночі 11 грудня.

Синод Української греко–католицької церкви заявив про «підтримку і солідарність з усіма тими, які на Майдані свідчать про гідність свою, своїх ближніх і свого народу».

На підтримку майданівців та їхнiх вимог учора виступили і викладачі–богослови духовних навчальних закладів Церкви Євангельських християн баптистів. При цьому богослови обурилися, що голова Всеукраїнського Союзу Церков ЄХБ єпископа В’ячеслав Нестерук запевняв московські ЗМІ, що «українські баптисти є аполітичними і не проявляють жодної активності на Майдані».

Вчора вранці, подолавши ряд міліцейських кордонів, до революційного Майдану приєдналася делегація Ужгородської Богословської академії і Карпатського університету УПЦ (МП) на чолі з ректором архiмандритом Віктором Бедем.

Напередодні Українська православна церква Московського патріархату оприлюднила звернення священнослужителів «до всіх людей доброї волі в Україні», де йдеться про підтримку «зближення з християнською Європою з базовими єропейськими цінностями, які є за своїм підґрунтям цінності християнські».

А одеські лютерани вранці 11 грудня вдарили у дзвін на знак підтримки мирних майданівців у Києві.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...