chrome firefox opera safari iexplorer

До списку ЮНЕСКО увійшли дві українські церкви з Прикарпаття

19 грудня 2013 о 09:57

Дві українські церкви на Прикарпатті — Церква Різдва Пресвятої Богородиці в Нижньому Вербіжі Коломийського району (1808 р.) та церква Святого Духа у Рогатині (1598 р.) офіційно увійшли до Світової спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

«Те, що до списку з 8 тисяч об’єктів потрапили дві прикарпатські церкви, є проявом гордості для кожного прикарпатця», — зазначив Голова облдержадміністрації Василь Чуднов на прес-конференції з нагоди вручення дипломів об’єктам ЮНЕСКО.

Додамо, що нещодавно відбувалась зустріч Чуднова з Міністром культури України Леонідом Новохатьком, де обговорювалися можливості виділення з державного бюджету цільової субвенції для реконструкції двох об’єктів у сумі 12 млн. грн.

Нагадаємо, Церква Святого Духа у Рогатині разом зі ще сімома дерев’яними церквами Карпатського регіону, за рішенням 37-ї сесії ЮНЕСКО, увійшла до списку Світової спадщини цієї міжнародної організації. Це – один із найдавніших дерев’яних храмів Галичини. Більше того – Святодухівську церкву відносять до найцінніших дерев’яних сакральних споруд України. У своєму зовнішньому вигляді вона зберегла унікальні для християнського світу архітектурні особливості церков Рогатинського Опілля. Детальніше — у віртуальній екскурсії.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути