chrome firefox opera safari iexplorer

За бюджетом-2014 педагоги недоотримуватимуть до 25 тисяч щорічно

24 грудня 2013 о 21:41

Кожен педагог втрачатиме від 6 до 25 тисяч гривень щорічно через маніпуляції уряду з тарифною сіткою в проекті бюджету 2014 року.

Про це йдеться в листах голови парламентського комітету з питань освіти і науки Лілії Гриневич до прем'єр-міністра і голови бюджетного комітету, які викладені на її сторінці у «Фейсбуці».

«Проект держбюджету на 2014 рік не передбачає підвищення з 1 січня розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки. Освітяни знову недоотримуватимуть від 700 до 2000 грн щомісячно», – пише вона в соціальній мережі.

Відповідно до проекту бюджету, оклад працівника першого тарифного розряду ЄТС на 1 січня становитиме, як і раніше, 852 грн. До кінця 2014 року передбачається зростання на 5,8%, зокрема, з 1 липня – до 890 грн, з 1 жовтня – до 1011 грн.

Водночас, як відомо, мінімальна зарплата з 1 січня становитиме 1147 грн.

Відповідна різниця між окладом для працівників 1 розряду та мінімальною зарплатою дозволяє Кабміну знижувати виплати робітникам більш високої кваліфікації, тому що їм зарплату розраховують, відштовхуючись не від мінімальної зарплати, а від тарифної ставки.

"Відтак, грошовий розрив між мінімальною заробітною платою і величиною 1 тарифного розряду ЄТС з січня 2014 року становитиме 366 грн, з липня – 360 грн, а з жовтня – 290 грн, що суперечить статті 6 Закону «Про оплату праці», – зазначено в листі до голови бюджетного комітету Гриневич.

«Відповідно до чинного законодавства, тарифна ставка працівника першого розряду встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, а не навпаки», – наголосила депутат.

Лист Гриневич до Миколи Азарова

 

Лист Гриневич до голови бюджетного комітету Євгена Геллера
Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути