chrome firefox opera safari iexplorer

В українських потягах будуть читати твори найкращих українських письменників

30 грудня 2013 о 12:25

У поїздах «Південно-Західної залізниці» напрямку Київ — Варшава — Київ стартував незвичайний культурний проект «Книжкові мандри». Ініціатива Польського Інституту в Києві дасть можливість пасажирам цілий місяць читати в дорозі твори українських письменників: Тані Малярчук, Наталки Сняданко, Сергія Жадана і Тараса Прохасько. Всі четверо — лауреати престижної Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку один раз на два роки вручає Польський Інститут у Києві. Про це повідомляють «Вечерние Вести».

«Хто з нас не любить подорожувати потягом з книгою або газетою в руках? Читати і розширювати горизонти уяви — найкраще заняття під час довгої дороги, — каже директор Польського Інституту в Києві, глава журі Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2013 Ярослав Годун. — Саме тому ми вирішили побалувати пасажирів підбіркою творів кращих письменників».

Книги з творами розміщені в кожному купе, читати їх можна безкоштовно. Родзинкою проекту стануть твори польських авторів, перекладені українською мовою, а також «польська» номер видання «Критика», присвячений новим соціальним і художнім практикам у Польщі.

Нагадаємо, з 1 жовтня набрав чинності другий етап підвищення цін на квитки у всіх категоріях вагонів, крім СВ, вагонів поїздів Інтерсіті + і приміських поїздів, у внутрішньому і міжнародному сполученнях пасажирів залізничним транспортом. Вартість подорожі залізницею у внутрішньому сполученні підвищується на 10%, в ​​міжнародному — на 5% тільки у квитковій частини.

Джерело: newsru.ua
Розділи: Туристичні новини

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути