chrome firefox opera safari iexplorer

Польща чекає втікачів з України

23 січня 2014 о 15:35

Прикордонні польські міста готові приймати біженців з України

Поляки готові прийняти хвилю українських біженців, змушених полишити Україну в разі поразки національно-визвольної боротьби. Про це повідомляє газета Pzeczpospolita. Наразі громадські польські організації почали збирати кошти та одяг для мітингувальників в Києві.

Нинішні події в Києві прикували увагу не лише політиків, але й прикордонників та представники місцевого самоврядування прикордонних районів. Вони вже почали міркувати, як надати допомогу українцям, якщо вони шукатимуть притулку у Польщі.

Так, Ришард Адамський, секретар гміни Медика, що межує з Львівською областю, повідомив, що місцева влада розглядає будь-який сценарій, включаючи хвилю біженців.

«Зараз канікули, школи спорожніли, тому ми без проблем зможемо розмістити там людей. Ми готові прийняти братів-українців», — заявив Адамський.

Влада Дорогуска, міста по той бік Волинського кордону, також відстежує все, що відбувається в Україні.

"Не приховую, що ми боїмося того, що може бути далі. Чиновники підтримують контакт зі службами воєводи, — повідомив Войцех Сава, війт Дорогуска.

У прикордонній службі Польщі твердять, що мають достатньо кадрів на випадок хвилі біженців з України.

«Українці в Польщі 24 січня проведуть маніфестацію у Варшаві» , — повідомив Марек Серант з громадського комітету «Українці за ЄС».

Підтримку українцям готові надавати й юристи. У Варшаві в Окружній палаті юридичних радників громадянам України надають безкоштовні консультації. Українцям там можуть надати допомогу в справах, пов'язаних з проживанням у Польщі та отриманням дозволу на роботу.

Нагадаємо, вчора президент Польщі Броніслав Коморовський зателефонував Віктору Януковичу і закликав зупинити насильство в країні.

Джерело: Espreso.tv
Розділи: Суспільство

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути