27 січня — день народження Павла Тичини.
В останні тижні, місяці і роки ми відчуваємо, як зростає інтерес в Україні та у європейського читача-слухача до Павла Тичини і його творчості. Коли у майданний буккросинг на початку грудня 2013 року надійшли книги з віршами Павла Тичини (100 штук), вони мемонтально розійшлися по руках.
За останні 2 місяці віршовані рядки Павла Тичини стали настільки актуальними, що його цитують, декламують, згадують у статтях та виступах, пишуть слова його поезій на плакатах, підсумоють свої дії і світогляд словами Павла Тичини «Нам своє робить», не дорікаючи Поета за той вірш, з якого ці слова взяті. Життя довге, і все ставить на свої місця.
Саме в останні два місяці цитати Павла Тичини у ФБ набули величезної популярності саме через їх актуальність та філософську провидність. Сторінка «Тичинівська цитата дня» стала ще більш активно відвідуваною.
27 січня 2014 року, в день народження Поета, музей-квартира Павла Тичини проведе акцію «Мій улюблений поет — Павло Тичина». О 13 годині молоді співробітники музею передадуть в осередки відпочинку мітингувальників (КМДА, будинок Профспілок та Український дім) книги з віршами Павла Тичини та аудіокниги з його поезіями.
А о 18.30 у цей же день мистецька вітальня музею наповниться голосами молодих поетів, які читатимуть свої вірші.
Ми розраховуємо, що у години відпочинку неодмінно хтось візьме до рук збірку лірики Павла Тичини, прочитає її і відчує теплий щемний стан радості красивого, щасливого майбуття. Аудіокниги ми проситимемо передати водіям автомобілів, які здадеку приїздять до Києва і на зворотньому шляху додому зможуть слухати неперевершену поезію геніального поета про Україну, про красу, про любов.
Відтак, іще більше людей, особливо молодих, матимуть підстави сказати: «Мій улюблений поет — Павло Тичина».
Якщо чоловіки у камуфляжній та міліцейській формі також виявлять бажання взяти у нас і почитати вірші нашого поета — ми з радістю передамо їм книги. Можливо це буде той вогник, якого бракує, щоб розтопити лід протистояння.
Ілюстрацію до нашої акції люб"язно дозволив використати її автор — Юрій Журавель.