chrome firefox opera safari iexplorer

Активісти в Українському домі знайшли доступ до урядового зв'язку та інтернету киян — ЗМІ

31 січня 2014 о 12:46

В захопленому Українському домі знайшли доступ до мобільного зв'язку та інтернету киян, а також до урядового зв'язку, повідомляють «Вести». За даними видання, в будинку є підвальні приміщення, де знаходяться точки комунікації інтернет-провайдерів і базові станції мобільних операторів.

Тим часом, у компаніях повідомили, що до українського дому не пускають технічних працівників, щоб перевірити обладнання.

«Мінус перший поверх був відданий під музейні фонди — картини і експонати. А мінус другий, який проходить під всім будинком, — під системи комунікації, що зручно для провайдерів і мобільних операторів», — розповіла екс-директор Українського дому Наталія Заболотна.

Екс-мер Києва Олександр Омельченко підтвердив інформацію. За його словами, будівля мала стратегічне призначення, і спочатку там закладалися приміщення для розміщення комунікаційних точок. А от джерела видання в уряді повідомили, що через Український дім проходить навіть урядовий зв'язок. 

Інтернет-провайдери та мобільні оператори офіційно не коментують ситуацію, чи є у провайдерів резерви, щоб у разі введення надзвичайного стану в країні, продовжувати поставляти зв'язок.

Неофіційно вони зазначають, що ризик існує, але до нього вже підготувалися: «Вже майже тиждень у будинку знаходяться активісти — і зв'язок не переривається. Але в будівлю, де знаходяться наші базові станції, не пускають не тільки представників нашої компанії, але і навіть технічних працівників. Це насторожує. Навіть якщо базову станцію пошкодять, то забезпечити зв'язок користувачам все одно зможемо — навантаження на себе візьмуть сусідні. Звичайно, можуть бути незначні перебої, але в цілому повинні впоратися». 

В самому Українському домі мітингувальники обіцяють, що жоден кабель або провід не постраждає. «Ми опечатали підвал і дах, де знаходяться фонди, комунікаційні точки, антени тощо. До того ж біля дверей стоїть охорона. Я буквально вчора перевіряв, чи все в порядку — жодні двері не були відчинені, — заявив комендант Майдану і нардеп від „Батьківщини“ Андрій Парубій. — Я був комендантом в Українському домі ще в 2004-му, коли була Помаранчева революція, і ми також забезпечили належний захист. Тоді не було до нас претензій». 

Раніше повідомлялося, що надзвичайний стан в Україні загрожує відключенням інтернету і комендантською годиною.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути