chrome firefox opera safari iexplorer

В Українському домі відкрилася бібліотека

31 січня 2014 о 14:09

В будівлі Виставкового конференц-центру Києва «Український дім», захопленого активістами Євромайдану в ніч на 26 січня 2014 року, відкрили бібліотеку.

Як повідомляє Левый берег, координатори «Бібліотеки Майдану» просять приносити до бібліотеки книги, після чого їх будуть штампувати і викладати на полицях для загального доступу. При цьому в Українському домі закликають поводиться з книжками акуратно, оскільки після закінчення Євромайдану книги відправлять в сільські бібліотеки.

Як повідомляється на сторінці бібліотеки у соціальній мережі «Фейсбук», у мешканців Українського дому є попит на книги Василя Шкляра, Мирослава Дочинця, Григорія Сковороди, художні твори з історії Другої світової війни, твори Тараса Шевченка та інших українських класиків, а також на «щось для душі».

Можливо, надалі в бібліотеці Українського дому організовують відкриті лекції та літературні читання.

Нагадаємо, раніше на Майдані функціонував «Відкритий університет», в рамках якого на окремій сцені читалися лекції й проводилися кінопокази.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути