chrome firefox opera safari iexplorer

«Братня» Росія виключила Україну зі списку претендентів на проведення Олімпіади-2022?

11 лютого 2014 о 10:39

Росія вітає бажання Китайської Народної Республіки провести у себе в 2022 році зимові Олімпійські ігри та готова підтримати китайську заявку.

Про це 9 лютого під час Олімпіади в Сочі повідомив Міністр спорту РФ Віталій Мутко.

Він підкреслив, що Уряд Росії вже дав його відомству відповідне доручення.

Цікаво, що низка російських видань, які поширили цю новину («ИТАР-ТАСС» та інші, що посилаються на нього) серед претендентів, які будуть змагатися з Пекіном за право на проведення Олімпіади, називають Осло (Норвегія), Алма-Ати (Казахстан) та Краків (Польща).

І жодного слова про офіційну заявку від України – Львів!

Член Національного олімпійського комітету України Микола Томенко, коментуючи цю ситуацію, зауважив, що він не є прихильником проведення зимової Олімпіади в Україні у 2022 році, адже це, на його переконання, не є ефективним та виправданим ні з фінансово-економічної, ні з точки зору стратегії розвитку фізичної культури і спорту.

«Але найцікавіше в цій ситуації те, що попри заяви наших чиновників, що проводиться активна робота, і у нас є маса союзників щодо проведення Олімпіади-2022, в тому числі і Росія, — то останні заяви Міністра спорту Російської Федерації не просто розвінчують цей міф про активну підтримку. Росія офіційно ще раз підтвердила, що попри заяви про «братські» відносини між нашими країнами, вона завжди діяла і діятиме виключно з прагматичних міркувань. У даній ситуації співпраця з Китаєм їй набагато вигідніше, тому Україну вони заздалегідь виключили з офіційних конкурентів», — зазначив Микола Томенко.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути