chrome firefox opera safari iexplorer

Велика сімка відмовляється брати участь у саміті з Росією

03 березня 2014 о 10:11

Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія, США і ЄС зупиняють підготовку до саміту Великої вісімки в Сочі.

Про це йдеться у заяві, розміщеній на сайті Білого дому.

«Ми відзначаємо, що дії Росії в Україні (...) порушують принципи і цінності, на яких засновані G-7 та G-8. Таким чином, ми вирішили призупинити на участь у заходах, пов'язаних з підготовкою запланованого саміту G-8 в Сочі в червні до тих пір, поки ситуація не повернеться до того стану, коли G-8 може вести змістовне обговорення», — заявили члени Великої сімки.

Дії Росії в заяві названі «явним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України», що порушує зобов'язання Росії, взяті нею згідно зі Статутом ООН, та її базовою угодою 1997 року з Україною.

«Ми закликаємо Росію вирішувати будь-які питання, пов'язані з безпекою і порушенням прав людини, шляхом прямих переговорів, через міжнародне спостереження або посередництво під егідою ООН або Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Ми готові підтримати такі кроки», — йдеться у заяві.

Представники Великої сімки підкресилили, що підтримують збереження суверенітету України. "Ми зобов'язуємося надавати підтримку Україні в її намаганнях відновити єдність, стабільність і політичне та економічне здоров'я країни", — зазначають вони.

Для цього Україні обіцяють підтримку у співробітництві з Міжнародним валютним фондом в рамках обговорення нових програм і здійснення необхідних реформ. «Підтримка МВФ буде мати вирішальне значення для отримання додаткової допомоги від Світового банку та інших міжнародних фінансових установ, ЄС і двосторонніх джерел» , — підкреслили у заяві.

Відзначимо, що, як повідомляє Reuters, міністр фінансів США Джек Лью пообіцяв надати Україні всю необхідну допомогу. «Сполучені Штати готові працювати  у рамках двосторонніх та багатосторонніх програм, щоб забезпечити надання Україні такого обсягу допомоги, який їй необхідний», — зазначив він.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути