chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні формують Довідник про сучасне українське мистецтво

02 березня 2011 о 12:15

Мистецьке об’єднання «Х.Л.А.М.» (Художники. Літератори. Актори. Музиканти.) за підтримки Арт-центру Олександра Коробчинського в Одесі береться за збір матеріалів до довідника, який би представив сучасне українське мистецтво широкій публіці.

Як поінформувала представниця мистецького об’єднання Оксана Бутук, тенденції розвитку сучасного мистецтва в нашій країні відкривають різні традиції та формули, демонструють складні мистецькі уявлення в образотворенні та їх інтерпретації. Українські митці здійснюють вагомий внесок в європейську та світову культуру, однак для більшості споживачів вони є закритими і незрозумілими. «Аби подолати бар’єри сприйняття, звузити розрив між авторами та їхньою потенційною аудиторією, ми розробили проект «Довідник: сучасне українське мистецтво», — зазначила вона.

Планується зібрати інформацію про найвидатніших авторів сучасного українського живопису, артистичних інсталяцій, фотографії, об’єктів, перформенсів, мультимедійних праць. Щоб здійснити цей амбітний задум, об’єднання закликає небайдужих до співпраці, — повідомляти про митців, чиї імена не можливо оминути. Коротку біографію, характеристику творчості та приклади робіт просять надсилати на адресу butukok@gmail.com.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути