chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні закриють кожну десяту школу?

02 березня 2011 о 16:32

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник виступає за закриття шкіл, в яких навчається менше 40 школярів. За його підрахунками, це близько 10% усіх середніх навчальних закладів, тобто кожна десята школа.

«В Україні сьогодні налічується 606 шкіл, в яких навчається від 1 до 10 учнів. Ще в 1470 школах кількість учнів становить від 10 до 40 осіб. Це більше, ніж 10% від загальної кількості шкіл. Чи є сенс зберігати їх?», — зазначив міністр після відкриття міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади — 2011».

У той же час він підкреслив, що вирішувати питання про доцільність діяльності таких установ повинні місцеві влади.

При цьому Табачник повідомив, що, за даними моніторингу Світового банку, жоден з учнів цих шкіл за останні 10 років не став переможцем шкільних олімпіад або інших подібних конкурсів.

На думку Табачника, виходом із ситуації може стати активний розвиток програми «Шкільний автобус».

Міністр переконаний, що дітям краще навчатися в одній, але великій школі. Для цього шкільні автобуси будуть забирати дітей з 3-4 населених пунктів. І якщо в Канаді шкільні автобуси зазвичай за раз долають відстань у 70 миль (близько 113 км), то в Україні цю відстань обмежать до 20 км, щоб автобусу не довелося кілька годин збирати дітей з віддалених населених пунктів.

«Минулого року ми замовили 112 шкільних автобусів, ще 58 надав Світовий банк. Ще 112 машин надала обласна влада. Виходячи з бюджету на цей рік, ми розраховує придбати 65-70 автобусів. Якщо обласна влада це підтримає, то ми вийдемо на загальну кількість в п'ять з половиною сотень шкільних автобусів», — упевнений Табачник.

Школи, в яких навчається більше тисячі дітей, на думку міністра, повинні працювати в нормальному режимі.

Джерело: "1+1"
Розділи: Новини освіти Освічена

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути