chrome firefox opera safari iexplorer

Рада почала роботу над законом про права громадян в окупованому Криму

20 березня 2014 о 13:02

Рада прийняла за основу проект закону «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України» Сергія Дерев'янка.

За проголосували 276 депутатів.

Згідно з проектом даного закону, окупованою територією визнається Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, а також територіальні води України.

Депутати визнають, що півострів залишається територією України і на нього поширюється дія законодавства України.

Відповідно, забороняється діяльність органів або посадових осіб, створених (призначених чи обраних) у порядку, що суперечить Конституції та законам України. Їх акти або рішення є незаконним і не породжують правових наслідків.

«Для громадян України, іноземців та осіб без громадянства в’їзд на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускається лише за спеціальним дозволом та через пункти в‘їзду-виїзду в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України», — зазначається у законі.

За порушення порядку в’їзду на окуповану територію та виїзду з неї вводиться відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією транспортних засобів або інших засобів вчинення злочину.

Також у законопроекті регулюється здійснення економічної діяльності на окупованій території. Вводиться заборона на цілий ряд видів господарської діяльності:

— будь-яка господарська діяльність (підприємницька та некомерційна господарська діяльність), якщо вона підлягає державному регулюванню, зокрема ліцензуванню, отримання дозвільних документів, сертифікації тощо;

— ввезення та/або вивезення товарів військового призначення та подвійного використання;

— організація залізничних, автомобільних, морських, річкових, поромних, повітряних сполучень;

— користування державними ресурсами, у тому числі, природними, фінансовими, кредитними;

— здійснення грошових переказів;

— фінансування діяльності, передбаченої попередніми пунктами цієї частини, або сприяння їй в інший спосіб.

Порушення цих обмежень пропонується карати позбавленням волі на строк від трьох до шести років з конфіскацію майна.

Більш того, закон вводить відповідальність співробітництво з окупантами.

«Колабораційна діяльність, тобто умисне, добровільне співробітництво у будь-якій формі з окупаційною державою або її представниками на шкоду державним інтересам України вважається державною зрадою і тягне за собою кримінальну відповідальність», — йдеться у проекті закону.

Депутати мають доопрацювати даний законопроект до наступного засідання для прийняття в цілому. Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов, зокрема, запропонував змінити назву закону на закон «Про правовий режим та забезпечення прав и свобод громадян на тимчасово окупованій території України».

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути