chrome firefox opera safari iexplorer

Депутати схвалили проведення в Україні міжнародних військових навчань

01 квітня 2014 о 12:00

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому закон «Про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2014 році для участі в багатонаціональних навчаннях». За таке рішення проголосували 235 народних депутатів.

Цей закон пропонує встановити чисельність учасників навчань з української сторони в 2,5 тисячі осіб і таку ж кількість – від інших держав-партнерів, повідомив на пленарному засіданні перед голосуванням в. о. міністра оборони Михайло Коваль.

«Основна тематика навчань спрямована на підготовку до участі в міжнародних операціях з підтримки миру й безпеки, гуманітарних і пошукових операцій на суші й на воді, а також захисту нашої держави», – сказав він.

Зі свого боку, член депутатської групи «Економічний розвиток», екс-міністр оборони Олександр Кузьмук повідомив, що навчання проводитимуться з травня по листопад на півдні України – в Миколаївській області, в акваторії Чорного моря, а також у західних регіонах – на Яворівському (Львівська область) та Ужгородському полігонах.

Відповідний законопроект вніс голова Верховної Ради, в. о. президента України Олександр Турчинов. Його зареєстрували 26 березня.

Зокрема, парламент підтримав допуск на територію України підрозділів збройних сил інших держав для участі в українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів на рівні ескадрилій, українсько-польських навчаннях підрозділів військової поліції «Правопорядок-2014», українсько-американських навчаннях «Репід Трайдент-2014», українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів «Безпечне небо-2014», українсько-американських навчаннях «Сі Бриз-2014», багатонаціональних навчаннях «Світла лавина-2014», багатонаціональних навчаннях гірсько-піхотних підрозділів «Карпати-2014», українсько-молдовсько-румунських навчаннях механізованих підрозділів «Південь-2014».
Закон має набути чинності після ухвалення з дня його публікації.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути