chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти не видаватиме більше підручникам грифів

11 квітня 2014 о 12:16

Міністерство освіти і науки відмовиться від процедури надання підручникам грифів “Затверджено Міністерством освіти і науки України” та “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України”.

Про це заявила заступник міністра освіти Інна Совсун під час круглого столу ”Книговидання – стратегічна галузь розвитку держави”, який пройшов вчора, 10 квітня, в рамках “Книжкового Арсеналу”, повідомляє Еспресо.TV.

“Чому всі зараз прагнуть отримати грифований підручник – тому що це потрібно для отримання звання доцента, професора. Вочевидь, потрібно знищувати таку потребу в грифованих підручниках, яка створюється через юридичні умови для отримання якогось звання”, – зазначила чиновниця.

Совсун також повідомила, що Міносвіти працює над розширенням прав споживачів освітніх послуг – студентів, вчителів та викладачів – таким чином, щоб вони мали можливість обирати з-поміж підручників, які є на ринку.

“Наразі міністерство готове до розробки нової стратегії друку підручників, готове дослухатися і співпрацювати з видавцями при створенні цієї моделі. Потрібно міняти систему, яка є на сьогодні, на концептуальному рівні”, – сказала заступник міністра.

Нагадаємо, 8 квітня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про вищу освіту, згідно з яким скасовується науковий ступінь кандидата наук та передбачається запровадження доктора філософії та доктора наук.

Розділи: Новини освіти

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути