chrome firefox opera safari iexplorer

6 березня: це цікаво знати

06 березня 2011 о 00:03

Як добре на душі,
коли нема боязні
за слово праведне,
що визріло в тобі...
Дмитро Павличко

6 березня за григоріанським календарем 65 день року. До кінця року залишається 300 днів.

Цього року на 6 березня припадає Прощена неділя. Цього дня у нас є можливість пробачити один одному наші взаємні провини, і тоді сподіватися на прощення від Бога.

У Прощену неділю просять пробачення та займаються милосердними справами. Цього дня треба обов`язково пробачати всім, а якщо образа була велика, то сказати: «Бог пробачить».

6 березня у народі казали: “Прийде Хома, то не страшна й зима” або “Прийшов Хома, вважай, зими нема”. А оскільки Хому чи –то Весногрія відзначали 6 березня, то ж можна сподіватися, що найближчим часом весна таки завітає і на наш поріг.

За церковним календарем 6 березня вшановують преподобного Тимофія,, святителя Євстафія, святителя Георгія.

Іменинниками 6 березня є:
Остап, Тимофій, Юрій, Захар, Іван.

6 березня народились:
1913 — Олександр Покришкін, льотчик-ас, тричі Герой Радянського Союзу;
1931 — Олександр Білаш, український композитор, автор класичної та популярної музики, славу йому принесла мелодія до вірша «Два кольори» Дмитра Павличка;
1934 — Володимир Талашко, український актор («В бой идут одни старики», «Капитан Немо»).

Події 6 березня:
1918 — Центральна Рада проголосила адміністративну реформу України, поділивши її на 32 землі.
1939 — У Києві відкрито пам'ятник Тарасу Шевченку.
1991 — Засновано Національний олімпійський комітет України.

Чи знаєте ви, що:

Вік найстарішої переплетеної книги складає 1600 років. Це збірник релігійних гімнів. Його знайшли в одному з єгипетських поховань. А найпопулярнішою з усіх книжок завжди була Біблія. В усі часи її купували найбільше. З 1816 року і до сьогодні продано понад 2,5 мільярди  екземплярів.

Аліна Астахова, «Рідна країна»

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути