chrome firefox opera safari iexplorer

Українська фармацевтична галузь буде адаптована до європейської

26 травня 2014 о 17:13

Українська фармацевтична галузь буде адаптована до європейської.

Як передає кореспондент УНАН, про це заявив сьогодні міністр охорони здоров’я України Олег Мусій на прес-конференції у Кабінеті міністрів.

Він підкреслив, що для уряду на сьогодні є надзвичайно важливим питання адаптації української фармацевтичної галузі до стандартів Європейського Союзу.

«Системи охорони здоров’я у різних країнах – різні, а фармацевтичне законодавство в багатьох європейських країнах майже уніфіковано», — сказав Мусій.

За словами міністра, вже найближчим часом делегація України відбуде до Брюсселя, щоб підписати відповідний меморандум і план дій з повної адаптації українського фармацевтичного законодавства до законодавства і директив ЄС.

«Після підписання двосторонніх угод ми матимемо план дій щодо повної адаптації фармацевтичного законодавства України до фармацевтичного законодавства Євросоюзу. Робоча група відомства вже взяла за основу нового закону про лікарські засоби директиву ЄС щодо лікарських засобів. Цей документ на 2/3 стане основою для нового закону про лікарські засоби в Україні», — сказав Мусій.

Також міністр поінформував, що МОЗ ініціює скасування реєстрації активного фармацевтичного інгредієнту (сировини), скасування перереєстрації лікарських засобів, яка відбувається в Україні щоп’ять років для зареєстрованих лікарських засобів, що вже мають сертифікат GMP.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути