chrome firefox opera safari iexplorer

Скільки коштує проїзд по Україні?

27 травня 2014 о 10:01

Міністерство інфраструктури  ініціювало підвищення плати за проїзд вітчизняними автомобільними дорогами іноземних транспортних засобів. Кошти, залучені у такий спосіб, спрямовуватимуть до спеціального фонду державного бюджету, вони стануть додатковим джерелом фінансування для розвитку автошляхів. Наскільки складна ситуація, можна судити з того, що  нині коштів не вистачає навіть на першочерговий поточний ремонт та експлуатаційне утримання. За останні 7 років фінансування коливалося від 18 до 36%  потреби. Тобто замість необхідних 11 мільярдів гривень давали 2-4 мільярди. Тож нічого дивуватися, що за такого фінансування руйнування автодоріг загального користування зросло до 50% їх загальної протяжності. Рятувати ситуацію треба негайно. Тож фахівці Мінінфраструктури, спираючись на  європейський досвід, підготували законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України». У документі запропоновано збільшити вдвічі ставки єдиного збору для іноземних автобусів та вантажівок за проїзд кожного кілометра вітчизняними автомобільними дорогами. Є у законопроекті й інші нововведення. Приміром, планується запровадити ставки єдиного збору за проїзд автошляхами транспортних засобів дозволеною вагою до 3,5 тонн, які зареєстровані за межами України, залежно від періоду перебування їх на території нашої держави.

Вид транспортного засобу

Ставка єдиного збору з одиниці транспортного засобу за термін перебування на території України, євро

1 день

7 днів

місяць

3 місяці

6 місяців

1 рік

Транспортні засоби вагою до 3,5 тонн

2*

7

25

55

120

200

 * У разі порушення терміну перебування транспортного засобу на території України плата за проїзд за кожний неоплачений день перебування такого транспортного засобу нараховується відповідно до ставки,  встановленої для перебування транспортного засобу на термін до 1 дня.

1 квітня

Інші дати
Василь Тарновський (молодший)
1837 – громадський і культурний діяч, меценат. Допомагав Т. Шевченку, «Київській Старовині», Київському історичному музею. Створив унікальну збірку шевченкіани, велику колекцію козацько-гетьманської музейної й архівної старовини. Фундатор Музею українських старожитностей, який він подарував Чернігівському земству (нині Чернігівський державний історичний музей).
Розгорнути
Народився Микола Гоголь
(1809, с. Великі Сорочинці Полтавська область - 1852) - український та російський письменник, драматург, поет, історик, фольклорист.
«Знаете ли вы украинскую ночь? О, вы не знаете украинской ночи! Всмотритесь в нее. С середины неба глядит месяц. Необъятный небесный свод раздался, раздвинулся еще необъятнее. Горит и дышит он. Земля вся в серебряном свете; и чудный воздух и прохладно-душен, и полон неги, и движет океан благоуханий. Божественная ночь! Очаровательная ночь!» (Микола Гоголь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...