chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні жінок-депутатів менше, ніж у арабських країнах

09 березня 2011 о 00:27

Кількість жінок-парламентаріїв у світі продовжує збільшуватися, хоча і повільними темпами — на 0,6% на рік. В середньому жінки обіймають 19,2% депутатських місць, в Україні ж із 450 депутатів Верховної ради лише 36 жінок (8%).

Найкраще справи йдуть у Швеції, де 45% жінок-парламентаріїв, у цілому по Європі — 21,4, в арабських країнах 11,7%.

«Якщо хтось із вас сподівається висвітлити у своїх ЗМІ той момент, коли в парламентах жінок буде стільки ж, скільки чоловіків, я змушений вас розчарувати: ніхто з вас не зможе цього зробити. При нинішніх темпах, а число жінок у парламентах росте лише на піввідсотка на рік, ми можемо відзначити цю радісну подію лише у 2070 році», — заявив генеральний секретар Міжпарламентського союзу Андерс Джонсон.

На сьогодні 43 держави досягли рекомендованої ООН квоти представництва жінок у законодавчих органах, що становить 30%.

Однак ідеї гендерної рівності все ж перемагають по всьому світу. Так, у 2008 році в органах урядів в різних країнах працювало в середньому 17% жінок, у порівнянні з 8% у 1998 році.

В Україні ж тенденція — зворотна. В уряді Миколи Азарова, сформованому рік тому, немає жодної жінки-міністра, а заступниць міністра у червні 2010 року було всього 12 із 168.

І це при тому, що Україна — на третьому місці у світі за співвідношенням жіночого населення до чоловічого.

Так, на кінець 2010 року в Україні на 100 чоловіків припадало 116,9 жінок (більше лише у Латвії та Естонії). Усього ж у світі чоловіче населення, хоч і незначно, але перевищує жіноче — на 100 жінок припадає 100,8 чоловіків.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути