chrome firefox opera safari iexplorer

Українських школярів можуть зобов’язати співати перед уроками гімн України

05 червня 2014 о 11:02

Діти зараз добровільно демонструють любов до батьківщини, а примус до патріотизму може мати зворотний ефект.
 
У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про прийняття за основу законопроекту № 3683, який зобов’язує школярів і вчителів співати гімн України під час підняття державного прапора щопонеділка на початку першого уроку. Крім того, на думку народних обранців, в усіх дитсадках, школах та позашкільних навчальних закладах повинні бути розміщені державний прапор і герб України, а вчителі повинні будуть роз’яснювати дітям ідейну суть і правила використання державних символів. А ось в яку суму українському бюджету обійдеться закупівля державної символіки – автори законопроекту не уточнюють.
 
Ці нововведення, як вважають народні депутати, сформують у молоді почуття патріотизму та національної свідомості. Однак дуже сумнівно, що обов’язкове співання гімну щопонеділка посилить любов молоді до України. “Це не дуже хороша ідея – формалізувати патріотичне виховання. Це повинно бути бажання самих дітей – співати гімн, вивішувати державні прапори. Після нападу Росії на Україну рівень патріотизму українців значно посилився, але не треба змушувати людей щось робити за наказом”, – поділився своєю думкою в коментарі ” ДС” гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотто.
 
Зараз українські діти добровільно демонструють любов до своєї країни. На свято останнього дзвоника школярі масово прийшли в національних вишиванках і з жовто-блакитними повітряними кулями. Причому, ця патріотична акція не була організована централізовано, але її підтримали безліч міст України. На останньому дзвонику в окупованій Росією Ялті школярі, почувши музику російського гімну, доклали руку до серця і заспівали національний гімн України.
 
До речі, в деяких школах Києва, Тернополя та інших українських міст традицію співати державний гімн намагалися ввести кілька років тому. Але з цієї затії нічого не вийшло, і адміністраціям шкіл незабаром довелося відмовитися від такої форми патріотичного виховання.
 
Обов’язкове виконання гімну прийнято в деяких країнах світу. Так, три роки тому влада латиноамериканської республіки Нікарагуа наказали учням виконувати гімн країни щодня перед заняттями, причому відмова співати загрожує адміністративним покаранням. Молдавських школярів теж хочуть змусити виконувати гімн один раз на тиждень – по понеділках. Уряд Молдови затвердив відповідні поправки в закон про гімн, тепер він направлений на розгляд парламенту. Насильно прищеплюють патріотизм і в Росії. Президент РФ Володимир Путін підписав закон, згідно з яким з 1 вересня 2014 державний прапор повинен бути постійно вивішений на будівлях шкіл, а учні повинні виконувати гімн на початку кожного навчального року, а також при проведенні різних свят і спортивних змагань. Чи хоче Україна в цю компанію?

Джерело: vsiknygy.net.ua
Розділи: Новини освіти

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути