chrome firefox opera safari iexplorer

У Криму після анексії вперше не будуть офіційно відзначати Трійцю

08 червня 2014 о 10:12

8 червня 2014 православні та греко-католики України відзначають одне з найголовніших церковних свято – День Святої Трійці. Це свято є державним в Україні. Однак після анексії Криму Росією свято втратило державний статус на території півострова, а наступний за ним день, в який відзначають День Святого Духа, оголошений в Криму робочим, повідомляє «Релігія в Україні».

Трійця відзначається на 50-й день після Великодня і належить до числа дванадесятих свят. Цього дня віруючі особливо прославляють всі три іпостасі єдиного Бога – Отця, Сина і Святого Духа. Також це свято називається «П'ятидесятницею», так як зішестя Святого Духа на апостолів звершилося в п'ятдесятий день після воскресіння Ісуса Христа (Бога Сина, який воплотився).

В Україні, на відміну від Росії, обидва свята – День Трійці і День Святого Духа – офіційно є святковими і вихідними днями. Після анексії Криму Росією на півострові введений Трудовий кодекс Російської Федерації, в якому відсутня ціла низка свят, які раніше офіційно відзначалися в Криму, в тому числі Трійця і Великдень.

Єпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського Патріархату Климент вже давав коментар з цього приводу. «Як може ставитися православний архиєрей до того, що православних людей позбавляють одного з їхніх головних свят у році? У мене немає захоплення з приводу того, що відбувається. Якщо далі так триватиме, це призведе до радянської влади. Духовності в Криму взагалі може не залишитися», – цитувало його напередодні Великодня 2014 видання "Крим-реалії ".

Нагадаємо, що раніше уряд Криму заявляв про готовність оголосити півострів гральної зоною Росії (центром азартних ігор). Законопроект про створення гральної зони в Криму в квітні цього року вніс до Держдуми РФ Президент Росії Володимир Путін.

Джерело: РІСУ
Розділи: Новини культури

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути