chrome firefox opera safari iexplorer

Генпрокуратура знову поновила розслідування смерті композитора Івасюка

12 червня 2014 о 12:55

Автора пісні «Червона рута» знайшли повішеним у 1979 році.

Генеральна прокуратура відновила розслідування причин і обставин смерті відомого українського композитора Володимира Івасюка, який нібито повісився у лісі біля Львова в 1979 році, повідомляє прес-служба Генпрокуратури в четвер, 12 червня.

За зверненням члена консультативної ради при Генпрокуратурі скасовано незаконну постанову слідчого про закриття кримінальної справи за фактом смерті відомого українського композитора, якого знайшли повішеним у лісі під Львовом в 1979 році.

«Враховуючи значний суспільний резонанс, який свого часу викликала і зараз турбує громадськість загадкова смерть композитора, а також з метою повного, всебічного та неупередженого дослідження всіх обставин смерті Івасюка, необхідність перевірки на причетність до позбавлення його життя певного кола осіб, Генеральною прокуратурою Україна постанову про закриття кримінальної справи скасовано», — повідомили в Генпрокуратурі.

За інформацією відомства, розслідування причин і обставин смерті композитора доручено досвідченим слідчим.

Нагадаємо, органами прокуратури в 1979—1980, а також протягом 2009—2012 роках проводилося досудове слідство у кримінальній справі за фактом смерті Володимира Івасюка, за результатами якого в листопаді 2012 року справу було необґрунтовано закрито за відсутністю складу злочину.

Володимир Івасюк — видатний український композитор і поет, один із основоположників української естрадної музики. Він автор 107-ми пісень, в тому числі «Червоної Рути» і «Водограю», 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів.

8 травня 1979 року 30-річного Івасюка знайшли мертвим у Брюховицькому лісі під Львовом, офіційною версією смерті назвали самогубство.

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України вже відновлювала закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути