chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ хоче заборонити дострокове зняття депозитів

26 червня 2014 о 16:35

Концепція реформи банківської системи передбачає введення заборони на дострокове зняття депозитів і зниження гарантій за валютними внесками.

Про це пише «Фінмайдан» з посиланням на документ.

На думку Нацбанку, заборона на дострокове зняття депозитів значно посилить фінансову стійкість українських банків і стимулює розвиток довгострокового кредитування. Щоб скасувати можливість дострокового зняття депозитів, Нацбанку доведеться домогтися внесення змін до Цивільного кодексу. Зараз ним визначено, що банк зобов'язаний видати вкладникові його депозит на першу вимогу.

Банкіри вважають, що заборона на дострокове зняття — логічна. «Ми ж не вимагаємо у населення повернення всієї суми кредиту на першу вимогу», — зазначає член правління Ідея Банку Володимир Кузьо.

Однак при цьому вони побоюються, що така ініціатива призведе до того, що з ринку просто зникнуть довгі депозити. «Замість залучення депозитів на рік і більше під невисокі ставки банки змушені будуть залучати тримісячні ресурси за вищою ціною, в яку буде закладено ризик вкладника не одержати свої гроші тоді, коли йому буде необхідно. Також популярнішими стануть депозити без обмеження обсягів зняття і поповнення», — заявив директор з маркетингових пропозицій Фідобанку Володимир Буданов.

Також НБУ збирається запропонувати обмежене гарантування короткострокових і валютних депозитів, за рахунок яких будуть надані додаткові гарантії для довгострокових депозитів у національній валюті. Зараз гарантії однакові за усіма вкладами — не більше за 200 тис. грн.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути