chrome firefox opera safari iexplorer

Парламент ухвалив законопроект про вищу освіту

01 липня 2014 о 14:17

Сьогодні законопроект 1187-2, який передбачає чимало реформ у вищій освіті, підтримали 276 народних обранців.

Про це повідомляє кореспондент Еспресо.TV

Нагадаємо, що цей документ передбачає фінансову прозорість університетів. Таким чином, кожна гривня виділена на студента буде доходити до нього. Студентські органи влади матимуть пріоритет, в той час як ректор втратить свою авторитарну владу. Перехід до Болонської системи освіти дозволить студентові бути вільнішим у виборі свого професійного спрямування. Наприклад, завдяки перехресному вступу можна в будь-який момент змінити напрямок наукової діяльності. Головне, що отримуючи освіту, студент точно знатиме, де він може працевлаштуватися.

Крім того, мовою викладання є державна мова. Однак за побажанням здобувача освіти вищий заклад створює можливості для вивчення мови нацменшин.

Нагадаємо, 19 червня розпочалися активні акції підтримки законопроекту. З гаслом «депутати не гальмуйте, а скоріше голосуйте» минулого тижня активісти навідалися до офісів коаліційних партій. Сьогодні активісти вимагали у влади підписання законопроекту будь-якою ціною.

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути