chrome firefox opera safari iexplorer

Путінці, кадировці і сепаратисти нанесли удар по ідеї федералізму, — М. Томенко

11 липня 2014 о 09:38

Згідно з результатами всеукраїнського опитування, проведеного «Українським демократичним колом» 26 червня-2 липня 2014 року, переважна більшість громадян (86,1%), на запитання щодо форми державного устрою, відповіли, що Україна повинна залишатись унітарною державою. Федералізацію країни підтримують лише 6,9% опитаних.

Причому, більшість населення усіх регіонів вважає, що Україна повинна залишатись унітарною державою: 96,2% – у Західному регіоні, 92,6% – в Центральному, 73,5% – в Південному і 59,7% – у Східному.

Цікаво, що з лютого 2014 року (69,7%) прихильників унітарного державного устрою суттєво збільшилось (до 86,1%). А прихильників ідеї федерації зменшилось більше, ніж удвічі: із 16,8% (лютий 2014 р.) до 6,9% (червень 2014 р.).

На думку радника Президента Миколи Томенка, зменшення прихильників федералізму пояснюється несприйняттям російської агресії, насильства, що його застосували прихильники федералізму. «Отож, для абсолютної більшості громадян федералізм – це сепаратизм і загроза єдиної мирної держави. Тому можна сказати, що путінці, кадировці і сепаратисти нанесли суттєвий удар по ідеї українського федералізму», – підсумував М. Томенко.

Довідково

«Українське демократичне коло» упродовж 26 червня-2 липня 2014 року провело всеукраїнське опитування. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни за винятком АР Крим, Донецької та Луганської областей. Методом стандартизованого інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання опитано 1020 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки без урахування дизайн-ефекту з імовірністю 0,95 не перевищує ±3,1%.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути